Vi ste ovdje: Početak / Znanost / Međuinstitucijska i međunarodna suradnja / MF u aktivnostima državnih tijela

MF u aktivnostima državnih tijela

Sudjelovanje Metalurškog fakulteta u okviru aktivnosti nadležnih državnih tijela
COSCO
Istraživački fond za ugljen i čelik Istraživači fond za ugljen i čelik podupire istraživanja u području industrije ugljena i čelika. Djelovanje Fonda temelji se na aktivnom angažmanu zemalja članica koje predlažu aktivnosti i projekte za financiranje putem ovog fonda. Financiraju se istraživanja visoko kvalitetnih projekata koji podržavaju konkurentnost u području europske industrije ugljena i čelika. Program Istraživačkog fonda za ugljen i čelik podržava inovativna istraživanja tehnologija koje se primjenjuju u industriji ugljena i čelika kao što su: osnovni proizvodni procesi, novi proizvodi i aplikacije, kontrola kvalitete, iskoristivost i prenamjena resursa, sigurnost na radu, zaštita okoliša te smanjenje emisija CO₂ pri uporabi i proizvodnji ugljena i čelika.