PREDDIPLOMSKI SVEUČILIŠNI STUDIJ SIGURNOST, ZDRAVLJE NA RADU I RADNI OKOLIŠ

u akademskoj 2021./2022. godini

Rang-lista prijavljenih kandidata za upis na preddiplomski sveučilišni studij Sigurnost, zdravlje na radu i radni okoliš (redoviti i izvanredni) u akademskoj 2021./2022. godini sastavlja se prema sljedećem sustavu bodovanja.

• Na temelju uspjeha u srednjoj školi – do 500 bodova
  • Na temelju položenih ispita na državnoj maturi
    • Hrvatski jezik (osnovna razina)* – do 100 bodova
    • Matematika (osnovna razina) – do 200 bodova
    • Izborni predmet: ili Kemija ili Fizika ili Informatika** – do 200 bodova
  • Na temelju provjere posebnih sposobnosti – nema bodova
  • Na temelju dodatnih učenikovih postignuća tijekom srednjoškolskog obrazovanja – IZRAVAN UPIS

Osvojeno 1.-3. mjesto na županijskim ili državnim natjecanjima u RH iz predmeta Matematika, Fizika, Kemija, Informatika ili drugih predmeta tehničkog područja, sudjelovanje na međunarodnim natjecanjima iz predmeta Matematika, Fizika, Kemija, Informatika ili drugih predmeta tehničkog područja, osvojeno 1.-3. mjesto na specijalističkim natjecanjima iz područja tehničkih znanosti (npr. sajam inovacija, olimpijade, hackathon …).***

* Kandidatima iz EU i ostalim stranim državljanima priznavat će se i vrednovati prvi jezik kao ispit iz Hrvatskog jezika položen na Državnoj maturi.
** Izborni predmet nije uvjet za upis, a ukoliko je kandidat položio dva ili tri navedena izborna predmeta, za bodovanje se uzima onaj predmet iz kojeg je kandidat ostvario najbolji uspjeh.
*** Kandidati koji ostvaruju pravo izravnog upisa moraju imati položenu ili priznatu državnu maturu.

Rang-lista prijavljenih kandidata iz dijaspore za upis u I. godinu preddiplomskog sveučilišnog studija Sigurnost, zdravlje na radu i radni okoliš (redoviti i izvanredni) u akademskoj 2021./2022. godini sastavlja se prema sljedećim kriterijima i sustavu bodovanja:

• Na temelju završenog srednjoškolskog obrazovanja:
    • trogodišnje – 50 bodova
    • četverogodišnje – 150 bodova
  • Na temelju uspjeha u srednjoj školi: – do 300 bodova
    • Prosjek ocjena  – 75 bodova
    • Matematika  – 75 bodova
    • Kemija – 75 bodova
    • Fizika – 75 bodova

Od ak. god. 2021./2022. upisi se provode kontaktno i online, a potrebnu dokumentaciju možete preuzeti na: e-dostava i preuzimanje dokumentacije.

Zadnje vijesti iz kategorije - Upisi

Amfiteatar

Uvodno predavanje za brucoše

Pozivamo sve studente prve godine da prisustvuju uvodnom predavanju 23. rujna 2021. godine s početkom u 9:00 sati.

radionica pripremni semestar

Radionica Pripremni semestar za ak. god. 2021. - 2022.

Radionica "Pripremni semestar" održat će se u razdoblju od 24. rujna 2021. godine do 29. rujna 2021. godine (uključujući i subotu). Više pročitajte u priloženom dokumentu.

Rang liste - Upisi 2021.

Objavljene su rang liste za upis na preddiplomske studije Metalurškog fakulteta u ak. god. 2021.-2022.

Metalurški fakultet Sisak objavljuje rang liste pristupnika za upis u ljetnom upisnom roku na preddiplomske sveučilištne i stručne studije.